26 października 2011 13:00   Dominika Nowak

Problemy z pracą w USOS w trakcie transmisji z uroczystości uniwersyteckich

Regularnie, w trakcie nadawania transmisji online z uroczystości uniwersyteckich (dziś akurat jest to transmisja z Otwartego Posiedzenia Senatu UJ), zgłaszają nam Państwo - z niektórych jednostek - problemy ze znacznym spowolnieniem pracy USOS. Nie jest to jednak kwestia wadliwego działania samego USOS, ale raczej ograniczonej przepustowości łączy. Zwróciliśmy się w tej sprawie do kierownictwa Sekcji Usług Sieciowo-Serwerowych i dowiedzieliśmy się, że przyczyna tkwi prawdopodobnie w przestarzałych lub źle skonfigurowanych urządzeniach sieciowych. Jeśli odczuwają Państwo spowolnienie działania systemu, należy przekazać sprawę do lokalnego administratora sieci, który z kolei powinien skontaktować się z panem drem Józefem Oleszkiewiczem, kierownikiem SUSS, i uzgodnić możliwości optymalizacji połączeń.