6 grudnia 2011 18:08   Dominika Nowak

Konieczność uporządkowania wpisów studentów w USOS

od kilku już lat prosimy o okresowe sprawdzanie filtru "Osoby z nieprawidłowym przebiegiem studiów" i porządkowanie danych osób, które ten filtr pokazuje. Niestety, w wielu jednostkach wciąż mamy znaczne liczby studentów z niewyjaśnionym statusem - są to przeważnie osoby bez wpisu na bieżący rok akademicki (ani nawet ubiegły), ale które w systemie ciągle mają status 'STU', czyli student, nie mają również ani wpisanych skreśleń, ani informacji o tym, że się obroniły.

Od obecnego roku musimy eksportować dane do systemu sprawozdawczego POL-on. Eksport próbny wykazał mocno zawyżone liczby studentów, ponieważ automatycznie pobierane są z USOS wszystkie osoby ze statusem na programie 'STU'. Póki zatem dane nie zostaną ostatecznie uporządkowane lokalnie, nie będzie możliwy centralny eksport do systemu sprawozdawczego.