16 marca 2010 18:28   Dominika Nowak

Wyświetlanie transakcji dla pojedynczego studenta

W związku z pewnymi problemami, które można było napotkać po przejściu do proponowania należności z programów osób, zrobiliśmy całkiem nowy formularz, wyświetlający dane o płatnościach wyłącznie dla wybranego studenta. Wchodzi się do niego tym samym przyciskiem 'Transakcje' w programach osób.

Zasadnicze cechy nowego formularza:

• pokazuje transakcje wyłącznie dla jednej osoby, w kontekście programu;
  • pokazuje naraz WSZYSTKIE transakcje naliczone studentowi, bez filtrowania po cyklu dydaktycznym, w jednej tabelce. Transakcje posortowane są po typie (Czesne/Inne), a następnie malejąco po dacie, tak że najnowsze będą na początku listy.
  • jeśli wchodzą Państwo do formularza, aby naliczyć studentowi nową płatność, trzeba w programach osób zaznaczyć najpierw właściwy etap studiów - ten etap i cykl będzie domyślnym dla nowych transakcji.
  • eksport do SAP i sprawdzanie statusu powinny działać tak, jak do tej pory.

Z uwagi na to, że formularz wyświetla transakcje tylko jednej osoby, nie ma opcji wyświetlenia listy kontrahentów (listę taką generujemy wchodząc, jak do tychczas, do formularza Płatności->Proponowanie należności).
Bardzo prosimy o sprawdzenie nowego formularza i przesyłanie uwag, jeśli coś źle działa albo brakuje Państwu jakiejś funkcjonalności.

płatności  transakcje